НОВИНИ

Як стати успішним в Україні?

Багато громадян України не бачать зв’язку між власним успіхом та успішною країною. Відомий всім вислів: моя хата з краю. І дійсно, багато людей пристосовуються до особливостей життя в Україні, інші – їдуть за кордон, але більшість і тих і інших так і не стають ні успішними, ні щасливими.

Не дивно, що згідно з соціологічними опитуваннями українці в переважній більшості відчувають себе нещасливими. Багато хто звинувачує у цьому владу, але треба пам’ятати аксіому: кожен народ має таку владу, на яку заслуговує.

Фундамент успіху найпотужніших країн у сучасному світі полягає у формулі: успішна людина – розвинене громадянське суспільство – сильна держава. Це три частини єдиного цілого, без будь-якої однієї частини не буде двох інших.

Виходить, щоб стати успішними ми просто приречені створити в Україні справжнє громадянське суспільство, але що для цього потрібно?

Голова представництва ЄС в Україні Ян Томбінський дає свій рецепт: «Для того, щоб жити в справжньому громадянському суспільстві необхідно мати певні знання та навички, яким потрібно навчитись. Через це у свій час пройшли найуспішніші країни світу. Розвиток громадянського суспільства – це інвестиція в майбутнє країни та її народу, і саме від цього залежить, якою буде Україна і її громадяни через 5-10 років».
Відповідно, щоб отримати ці знання та навички треба вчитись, а чому саме?

Взагалі громадянська освіта – це підготовка людини до життя в громадянському суспільстві. При цьому слово “жити” розуміється не тільки, як «існування в громадянському суспільстві», але і «здатність створювати» його.

dimapost

Багатий досвід та ефективні технології громадянської освіти накопичено в таких країнах, як Велика Британія, США, Канада, Німеччина, Австралія, Нідерланди тощо.

Перш за все треба навчитись критично мислити, долати стереотипи, дотримуватись закону, знаходити компроміси, знати свої права, брати активну участь у прийнятті рішень (від створення ОСББ у власному будинку до участі в громадських радах при держаних органах влади) тощо.

Саме в цей час ловиш себе на думці: про що ми тут говоримо, коли багато співвітчизників в нинішніх умовах змушені просто виживати, а не жити, намагаючись працевлаштуватись, хоч на яку-небудь роботу, у період тотальних скорочень?!

Тому громадянська освіта в Україні повинна мати свою специфіку: треба велику увагу приділити економічним знанням (фінансовій грамотності, фрілансерству, відкриттю власного бізнесу, створенню стартапів, опануванню різних спеціальностей в сфері IT тощо), які допоможуть українцям вирішити свої матеріальні питання, адже відомо: голодний солдат – поганий солдат. Теж стосується і громадянина.
Отже, розпочинаючи свою діяльність, Форум Громадянської Освіти (на базі освітньої онлайн платформи Академія Навичок) пропонує паралельно навчатись, як ефективно взаємодіяти між собою та можливостям матеріально забезпечувати себе, які сьогодні вже доступні для українців. Це дві складові спільного успіху: громадянина і країни.

Не треба зволікати, розпочни діяти – допоможи собі сам!

Skills Academy
Skills Academy

Follow
  • test

    alert(‘test’)

  • ?

    alert(‘test’)